11.10.2022 Informator kulturalny

2 hd 2022 10 11 115940

Narodowa Perła Gruzji w Centrum Spotkania Kultur

Koncert Narodowej Perły Gruzji to pokaz tanecznego bogactwa kulturowego państwa kaukaskiego. Podczas widowiska moc choreografii, bojowe sceny taneczne, taniec Narnari oraz pokaz siły i gruzińskiego męstwa. Temperament, charakter, historię i bogaty dorobek kulturowy zostały zamknięte w gruzińskim tańcu, Dzisiejsze wydarzenia to dwugodzinna podróż przez kulturę Gruzji z perspektywy Lublina. Tancerze wyjdą na scenę Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur o godz. 19.00. Szczegóły pod adresem spotkaniakultur.com.

Dorota Kotas w Warsztatach Kultury w Lublinie

W Warsztatach Kultury spotkanie autorskie – gościem będzie Dorota Kotas, polska pisarka, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia. Jej debiutancki zbiór opowiadań „Pustostany” to krótkie historie, refleksje o trudach życia w epoce późnego kapitalizmu i trudnościach w kontakcie ze społeczeństwem.  W kwietniu 2020 r. nakładem wydawnictwa Cyranka ukazała się jej druga książka pt. „Cukry”. Dorota Kotas opisuje w niej siebie i przekonuje, że z zespołem Aspergera da się żyć. Dzisiejsze spotkanie rozpoczyna się o 19.00. Szczegóły na stronie warsztatykultury.pl.

Michał SEPE Wręga w Brain Demage Gallery

Lubelska Brain Damage Gallery zaprasza na wystawę prac Michała SEPE Wręgi. To artysta związany ze street art’em. Zajmuje się ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. Prezentowana wystawa „Long Distance Trip” jest wypadkową połączenia kilku pasji artysty – malarstwa, fotografii reportażowej oraz podróży. Seria obrazów powstała na bazie zdjęć zebranych podczas wielu wędrówek odbytych na przestrzeni ostatniej dekady.

Prace Michała SEPE Wręgi można zobaczyć na murach takich miast jak: Monachium, Oslo, Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław. Wystawa „Long Distance Trip” do końca października w Brain Damage Gallery przy ul. Skłodowskiej 7 w Lublinie.

O aktorach prowincjonalnych. Kolejna odsłona „Bitwy o Kulturę”

W Teatrze Starym „Bitwa o kulturę”. Dziś rozmowy wokół codzienności aktorów prowincjonalnych, ich publiczności i występom, jakie dawali, także w Lublinie. Będzie o najciekawszych obyczajach scenicznych, zasadach działania typowego dla epoki przedsiębiorstwa teatralnego. Jak długo trwał sezon teatralny, co to były teatry ogródkowe i letnie, czemu wędrowne trupy teatralne zjeżdżały na lato do Warszawy? O tym wszystko opowiedzą dr Barbara Maresz oraz prof. Dorota Jarząbek-Wasyl z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie pod hasłem „Grajmy, a potem zobaczymy co dalej” poprowadzi Łukasz Drewniak. Początek o 18.00 przy Jezuickiej 18 w Lublinie. 

Fot. warsztatykultury.pl

Exit mobile version