W Lublinie trwa sprawdzanie korytarzy czy piwnic w blokach pod względem między innymi bezpieczeństwa. Chodzi o utworzenie ewentualnych miejsc schronienia na wypadek na przykład ataku rakietowego lub bombowego. Przy okazji z korytarzy usuwane są wszystkie niepotrzebne przedmioty.
Nowoczesny egzoszkielet pomaga w rehabilitacji pacjentów Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Służy osobom, które po leczeniu onkologicznym zmagają się z szeregiem problemów neurologicznych, ale również pacjentom po udarach oraz urazach rdzenia kręgosłupa. Ćwiczenia przy użyciu urządzenia polegają na pracy nad pozycją stojącą oraz reedukacji chodu.
CZYTAJ: Nowoczesna technologia pomaga chorym. Egzoszkielet w lubelskim szpitalu [ZDJĘCIA]
Blisko dwustu specjalistów z dziedziny metrologii spotkało się w Lublinie na Międzynarodowej Konferencji Metrologicznej. Eksperci będą dyskutować między innymi o tym, w jaki sposób usprawnić wdrażanie tej dziedziny w obszarach techniki, przemysłu czy odnawialnych źródeł energii. Tematyka konferencji dotyczy najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi współczesna metrologia. Chodzi zwłaszcza o oczekiwania przemysłu w zakresie specjalistycznych pomiarów.
Schronisko dla bezdomnych mężczyzn prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Chełmie potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka żywności dla podopiecznych.
CZYTAJ: „To dla nas bardzo trudny okres”. Chełmskie schronisko dla bezdomnych mężczyzn potrzebuje pomocy
Mural przedstawiający Papcia Chmiela powstał na ścianie jednego z bloków na osiedlu Henryka Sienkiewicza w Łukowie. W ten sposób mieszkańcy chcieli upamiętnić związanego rodzinnie z miastem Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego autora serii komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”.
CZYTAJ: „To będzie wizytówka miasta”. Mural z Papciem Chmielem na łukowskim bloku
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. pixabay.com