Ponad milion ton rakotwórczego azbestu pozostało do utylizacji w województwie lubelskim. Najwyższa Izba Kontroli podsumowała krajowy program usuwania eternitu. Jest już pewne, że Polska nie ma możliwości dotrzymania terminu oczyszczenia kraju z azbestu ustalonego przez rząd.
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia obchodzi swoje 25-lecie. Placówka od ćwierć wieku świadczy pomoc dzieciom ciężko lub nieuleczalnie chorym.
Inteligentny system wykrywania zagrożeń został zaprezentowany podczas Targów Więziennictwa w Lublinie. Ma on odciążyć pracę strażników więziennych nadzorujących monitoring.
CZYTAJ: Sztuczna inteligencja pomoże Służbie Więziennej
O tym, jak ważne jest noszenie odblasków przypominali dziś (26.10) w Lublinie pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz policjanci z komendy miejskiej. Rozdawali pieszym elementy odblaskowe na przystanku autobusowym przy placu Zamkowym.
CZYTAJ: Bądź widoczny! Odblaski ratują życie
W Puławach pod znakiem zapytania stanął montaż mieszkań kontenerowych dla największych dłużników. Obiekty, które mają powstać na osiedlu Wólka Profecka musiały być przeprojektowane i będą droższe od zamierzeń o prawie 100 procent. Dodatkowo pierwszy przetarg unieważniono bo nie wpłynęła żadna oferta.
CZYTAJ: Puławy: montaż mieszkań kontenerowych dla największych dłużników pod znakiem zapytania
Przy ulicy Zielonej w Krasnymstawie powstaje skwer pamięci. Obok istniejącego muralu pojawią się tam wyrzeźbione popiersia Ojców Niepodległości: Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego, a także rotmistrza Witolda Pileckiego. Będą też osoby związane z miastem: mjr Stanisław Sokołowski i bł. ks. Zygmunt Pisarski.
CZYTAJ: Mural i popiersia Ojców Niepodległości. W Krasnymstawie powstaje skwer pamięci
Program prowadziła Agata Zalewska.
Fot. archiwum