Azoty znów na zwycięskiej ścieżce. Puławscy szczypiorniści pokonali Zagłębie Lublin

pm pulawy 011022 010 2022 10 01 233024

Piłkarze ręczni Azotów Puławy w piątej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi wygrali z Zagłębiem Lubin 39:27, prowadząc do przerwy 20:10.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Azoty Puławy – Zabłębie Lubin

Trenerzy obu zespołów byli w odmiennych nastrojach. Jako pierwszy szkoleniowiec gości Jarosław Hipner: – Mecz skończył się bardzo niekorzystnym dla nas wynikiem, bardzo wysokim. Nie pamiętam, żebyśmy tyle przegrali z Puławami. W ostatnich sezonach raczej trzymaliśmy się blisko. Gratulacje dla przeciwnej drużyny.

Trener Azotów Robert Lis tak ocenił występ swoich podopiecznych: – Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, że po meczu z Nexe po raz kolejny zagraliśmy bardzo fajnie. Podeszliśmy bardzo poważne i w zasadzie po pierwszej połowie wszystko było już wyjaśnione. Teraz koncentrujemy się na rewanżu z Chorwatami.

Najwięcej bramek dla Azotów rzucili: Fedeńczak i Burzak po 5 oraz  Jarosiewicz, Przybylski i Żivković po 4.

W kolejnym spotkaniu Azoty 9 października podejmą Ostrovię. Jednak wcześniej, bo już w najbliższy wtorek, czeka ich na wyjeździe rewanżowy mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej z chorwackim RK Nexe.