Ironman na Hawajach. Udany start puławianki na mistrzostwach świata

311149003 5708042652591451 7594061437105166787 n 2022 10 07 204907

Puławianka Iwona Latańska pokonała dystans Ironmana na mistrzostwach świata na Hawajach.

O tej historii mówiliśmy kilka tygodni temu na naszej antenie. Triatlonistka dopiero cztery lata temu zaczęła trenować tę dyscyplinę sportu. W sierpniu tego roku zwyciężyła w zawodach w Gdyni, a pojechała tam dzięki zwycięstwie w konkursie „Nigdy nie jest za późno” dla osób po pięćdziesiątce. Z kolei ten gdyński sukces dał przepustkę do startu na Hawajach. Dzięki wsparciu miasta i wielu różnych sponsorów zawodniczka mogła spełnić swoje marzenia.

CZYTAJ: Iwona Latańska z Puław wygrała wyścig IRONMAN

Pokonanie dystansu Ironmana – czyli prawie czterech kilometrów pływania, 180 jazdy na rowerze i ponad 42 kilometrów biegu – zajęło Iwonie Latańskiej 16 godzin i 5 minut.