Klasyka na ciężkie czasy. Co nowego w Teatrze im. Osterwy?

vxcqioortpgcrf3j5qe5cbh9zm1usqhpsrfiumsbpnysc xpftrubzgjlo vamtqkbzreztvmwasuuffktdcivzq 2022 10 18 234609

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprezentował repertuar na rok 2022/2023. Co będziemy oglądać w tym sezonie?

– Główna myśl tego sezonu to teatr na ciężkie czasy. Dopiero co wyszliśmy z pandemii, w Ukrainie trwa wojna. To wszystko miało wpływ na nasz teatr. W związku z tym podejmujemy tematy ważnie społecznie poprzez odwołanie do tego, co zawsze daje nam odpowiedź, czyli klasyki – podkreśla dyrektor teatru Redbad Klynstra-Komarnicki. – W ciężkich czasach, szczególnie czasach kryzysu, najlepiej jest robić klasykę. Ważna jest też komedia, ale nie tylko jako rozrywka. Poprzez śmiech można zaakceptować rzeczywistość, w której jesteśmy i wyjść mądrzejszym.

Pełnomocnik dyrektora ds. programowych teatru Daniel Adamczyk zapowiedział premiery: adaptacje noweli Lwa Tołstoja „Sonata Kreutzerowska” w reż. Łukasza Lewandowskiego (27 listopada), powieści Aldousa Huxleya „Nowy wspaniały świat” w reż. Piotra Ratajczaka (28 stycznia). W kolejnych miesiącach zaplanowano premiery XIX-wiecznej komedii Michała Bałuckiego „Ciężkie czasy” w reż. Redbada Klynstry-Komarnickiego, spektaklu na podstawie powieści Philipa K. Dicka „Wyznania łgarza” w reż. Magdaleny Drab i „Dybuka” Szymona An-skiego w reż. Radka Stępnia.

CZYTAJ: Teatr na ciężkie czasy. Lubelska scena stawia na klasykę

W programie również możemy znaleźć warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie teatrosterwy.pl.

KovA / opr. ToMa

Fot. Anna Kovalova

Exit mobile version