Kolejna porażka siatkarzy LUK-u Lublin

net 22a14564 2022 10 14 195032

Siatkarze LUK-u Lublin nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza w meczu 4. kolejki przegrali na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3. Lubelski zespól spotkanie w Iławie rozpoczął od przegrania pierwszego seta 22:25, ale w kolejnej partii triumfował 25:20. Dwa kolejne sety jednak zdecydowanie należały do gospodarzy i zakończyły się wyraźnymi przegranymi LUK-u 17:25 i 15:25.

O wnioskach płynących z przegranej mówi rozgrywający lubelskiej drużyny Marcin Komenda. – Musimy od poniedziałku skupić się na ciężkiej pracy, na wystawie wysokiej piłki i obronie. Bo wydaje mi się, że w tych elementach mamy duże pole do poprawy. Nie bronimy za dużo piłek i tak samo nie wystawiamy dobrze tych wysokich piłek, a potem naszym skrzydłowym ciężko się atakuje.

Lubelska drużyna wywalczyła do tej pory zaledwie 1 pkt. Kolejna okazja na poprawienie nastrojów 22 października w spotkaniu u siebie z GKS-em Katowice.