70-lecie swojej działalności obchodzi Branżowa Szkoła Wielozawodowa Specjalna I stopnia nr 2 w Lublinie. Placówka została przekształcona z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która funkcjonowała od 1952 roku.
– Nauka odbywa się u nas poprzez praktyczne warsztaty, ale mamy także praktyki w zakładach pracy – mówi Marcin Rakowski, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie, w skład którego wchodzi szkoła. – Kształcimy młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym; młodzież ze spektrum autyzmu, poruszającą się na wózkach inwalidzkich. Uczeń może u nas pobierać naukę do ukończenia 24. roku życia. W szkole branżowej kształcimy obecnie na dziewięciu kierunkach. Są to: cukiernik, piekarz, stolarz, ogrodnik, fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, kelner i magazynier-logistyk. Ten ostatni kierunek został uruchomiony w tym roku – dodaje dyrektor Rakowski.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Z wizytą w Branżowej Szkole Wielozawodowej Specjalnej nr 2
Aktualnie w ponad 30 oddziałach placówki kształci się 250 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.
Uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia szkoły odbędą się w piątek (21.10) w placówce przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie.
EwKa / opr. PrzeG
Fot. Piotr Michalski