Młode zawodniczki z regionu z 4 medalami na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

kadr 2022 10 22 145343

Cztery medale wywalczyły reprezentantki województwa lubelskiego w mistrzostwach Polski młodziczek i młodzików w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w Sokołowie Podlaskim. W sumie wystartowało 118 dziewcząt w wieku od 13 do 15 lat, a z naszego regionu 25 dziewcząt z 8 klubów.

Andżelika Młynarczyk z Olimpijczyka Łuków wygrała w kategorii do 49 kg, a Marianna Góra z Wisły Puławy triumfowała w wadze do 81 kg.

W najlżejszej kategorii do 40 kg srebro wywalczyła Julia Kurasiewicz ze Znicza Biłgoraj, a Weronika Ostrówka z Agrosu Zamość zdobyła brąz w wadze 71 kg.

W klasyfikacji według tabeli Sinclaira na 3. miejscu uplasowała się Andżelika Młynarczyk, gromadząc 204,97 pkt. Najlepszą zawodniczka mistrzostw została wychowanka Copalu Trzcianka Iga Burda – 214,74 pkt..