Najważniejsze jest wczesne rozpoznanie. Lubelski szpital prowadzi specjalny program walki z reumatyzmem

reumatyzm 2022 10 12 213640

Program wczesnej diagnostyki reumatoidalnego zapalenia stawów prowadzi Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie. W środę (12 października) obchodzimy Światowy Dzień Reumatyzmu.

Choroby o podłożu reumatoidalnym są jednym z najpoważniejszych i najpóźniej diagnozowanych problemów zdrowotnych. Dotykają ludzi niezależnie od wieku.

– Wczesne postawienie rozpoznania i wdrożenie leczenia może zapobiec ciężkim i nieodwracalnym uszkodzeniom stawów – mówi kierownik Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie, prof. Maria Majdan. – Dobre leczenie obecnie może już doprowadzić do całkowitej remisji tych chorób i umożliwić utrzymywanie chorego w pełnej aktywności życiowej i w pełnym zdrowiu. Oczywiście tych chorób nie możemy całkowicie wyleczyć, ale mamy na tyle dobre leki, że można te schorzenia wprowadzić  w stan całkowitej, długotrwałej remisji. Wtedy nie dochodzi do szybkiego uszkodzenie narządów i tkanek związanych z układem ruchowym.

Szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie prowadzi program wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów dla osób w wieku 18-65 lat. Szczegóły pod numerem 81 72 44 801.

EwKa / opr. ToMa

Fot. pixabay.com

Exit mobile version