Teatr Stary w Lublinie ma 200 lat. 20 października 1822 roku trupa Karola Bauera wystawiła pierwszy spektakl w nowo wybudowanym gmachu teatru przy zbiegu ulic Dominikańskiej i Jezuickiej w Lublinie. Dwa stulecia później w teatrze otworzono nową stałą wystawę. Ulokowana na wszystkich poziomach w foyer ekspozycja nawiązuje do niezwykłej historii obiektu i jego dziejów. Wystawa jest dostępna od czwartku. Tego dnia uruchomiono także nową stronę internetową, która jest bogatym kompendium wiedzy o Teatrze Starym. Kuratorami wystawy są Dorota Buchwald i Maciej Gil, a autorką koncepcji i reżyserką Justyna Łagowska. Justyna Łagowska oprowadzi po wystawie w „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”.
„The Show Must Go On / Przedstawienie musi trwać” to tytuł wystawy Piotra Józefowicza, którą można oglądać w Galerii Białej w Lublinie. Od 1985 roku Józefowicz maluje cykle obrazów, które obejmuje tym właśnie tytułem. Odwołując się do różnych estetyk tworzy imponującą panoramę współczesności. Kuratorką ekspozycji jest prowadząca Galerię Białą Anna Nawrot, która opowie o wystawie w „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”
W szóstym odcinku cyklu „Bolesław Lutosławski – alchemia portretu” m.in. o stopach które mówią i o pierwszej wystawie Lutosławskiego, którą zamknięto przed otwarciem. W programie pojawią się historie portretów, na których są: Cees Meerman, Jacek Gulla i Kora (Olga Jackowska), profesor Karol Estreicher, Michael Palin i Piotr Skrzynecki.
W 337 odcinku słuchowiska „Bazarek” ktoś milczy, żeby ktoś mógł mówić.
Na zdjęciu Justyna Łagowska, autorka koncepcji i reżyserka stałej ekspozycji w Teatrze Starym. Fot. Grażyna Lutosławska.