Piłkarki z Łęcznej na 4. miejscu w Ekstralidze

311568366 556820832983060 7194158330711478836 n 2022 10 19 192601

Piłkarki Górnika Łęczna wygrały na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec 4:2 w zaległym meczu Ekstraligi. Górniczki dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale gospodynie za każdym razem wyrównywały. Łęcznianki strzeliły jednak dwa kolejne gole i mogły cieszyć się z kompletu punktów. Dwie bramki dla Górnika zdobyła Klaudia Lefeld  – w 41. i  53. minucie, a po jednej Oliwia Rapacka w 67. minucie i Klaudia Miłek w 78. Minucie z rzutu karnego.

Dla gospodyń gole strzeliły Nikol Kaletka z rzutu karnego w 3 minucie doliczonego czasu pierwszej połowy oraz Kinga Bużan samobójczą w 58. minucie.

Podopieczne trenera Roberta Makarewicza z 16 punktami zajmują 4. miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu, 23 października, zmierzą się na wyjeździe z KKP Bydgoszcz.