07.11.2022 Informator kulturalny

25szp www logotypy 1 2022 11 07 105033

Piosenki Nieprzetartego Szlaku w Teatrze Muzycznym

W Lublinie rozpoczynają się 25. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku. To wydarzenie, podczas którego swoje talenty wokalne prezentują osoby z różnego typu niepełnosprawnościami. W programie zaplanowano także warsztaty, a głównym tematym tegorocznych spotkań, jest DOM.

– Do Lublina przyjechali soliści oraz zespoły muzyczne z różnych miast Polski – mówi reprezentująca organizatorów wydarzenia Karolina Czajka. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]

25. Spotkanie z piosenka w Teatrze Muzycznym – dziś i jutro – a pełny program imprezy, dostępny jest na stronie nieprzetartyszlak.eu.

Jazzowe interpretacje Norwida w CSK

W Klubie Muzycznym CSK Kasia Pietrzko Trio, Maciej Kądziela i Andrzej Chyra wystąpią z projektem „Norwid”, którego koncepcja opiera się na autorskiej, jazzowej interpretacji wybranych utworów poety, czytanych przez znakomitego aktora, Andrzeja Chyrę.

– Świat improwizacji występuje w nim w intrygującej relacji z wyborem tekstów Norwida, będących dla muzyków impulsem do stworzenia indywidualnego i niepowtarzalnego komentarza – tak o projekcie mówią jego twórcy. W koncercie wystąpią Kasia Pietrzko – fortepian, kompozycje, wybór tekstów, Maciej Kądziela – saksofon altowy i sopranowy, kompozycje, wybór tekstów, Andrzej Święs – kontrabas, Piotr Budniak – perkusja i Andrzej Chyra – recytacje.

Wydarzenie w Klubie Muzycznym CSK, rozpocznie się o godz. 19.00.

Ostatni dzień z „Bitwą pod Grunwaldem” w WBP

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na finisaż – podsumowanie wystawy „Ponownie w Lublinie. Pokaz pełnowymiarowej kopii obrazu Jana Matejki BITWA POD GRUNWLDEM pędzla Ireneusza Rolewskiego”.

Przypominamy, że wystawa została wzbogacona o militaria ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie, a Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział Lublin udostępniło monety historyczne i współczesne oraz medale upamiętniające bitwę pod Grunwaldem. Wystawę wzbogaciły również obiekty sakralne oraz publikacje udostępnione przez Rektora Kościóła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie. Dopełnieniem wystawy są interesujące i rzadkie publikacje ze zbiorów Biblioteki (dawne i współczesne) związane z bitwą pod Grunwaldem i jej upamiętnianiem przez wieki.

Obraz był eksponowany w Galerii biblioteki od 15 lipca, a wystawę zwiedziło blisko 5000 osób. Finisaż ekspozycji w Galerii biblioteki, przy ul. Narutowicza 4, o godz.17.00.

Świat oczami dzieci w w WBP

Także w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, prezentowana jest wystawa prac plastycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie.

– To coroczna – 21. już ekspozycja prac uczniów  – mówi wicedyrektor ośrodka Beata Sokołowska. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]

Wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, prezentowana będzie do 21 listopada.

Fot. nieprzetartyszlak.eu

Exit mobile version