13.11.2022 Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa

dsc 1947 2020 08 09 095243 2022 11 12 135502

„Fundacja Żydowski Lublin” przygotowuje się do zorganizowania 120. urodzin Isaaca Bashevisa Singera. Wydarzenie odbędzie się na placu Singera w okolicach pozostałości po postumencie, na którym niegdyś stał pomnik Bieruta. Opowie o tym w „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” Paweł Passini. Fundacja została założona przez członków lubelskiej społeczności żydowskiej oraz rabinów Michaela Schudricha i Yehoshuę Ellisa. Ma swoją siedzibę w gmachu lubelskiej Jesziwy – symbolu lubelskiej społeczności żydowskiej i jej tradycji.

Kolejny sezon Pracowni Poetyckiej im. Józefa Czechowicza rusza w Muzeum Czechowicza we wtorek. „Nasz projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych literaturą współczesną” – zapowiadają organizatorzy. Zajęcia poprowadzi Kamil Brewiński. Będzie omawiał i dyskutował z uczestnikami o nadesłanych przez nich utworach, przybliżał twórczość najciekawszych poetów współczesnych oraz pomagał rozwijać warsztat pisarski. W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” opowie o tym kierownik Muzeum Czechowicza, prof. Aleksander Wójtowicz. Porozmawiamy też o notatnikach Józefa Łobodowskiego, które muzeum planuje wydać w przyszłym roku.

Ukazał się już nowy numer kwartalnika Akcent, ale my sięgniemy jeszcze do poprzedniego, o którym w rozmowie prowadzonej przez Łukasza Janickiego opowiadał prof. Wojciech Kruszewski.

W 340 odcinku słuchowiska „Bazarek” o tym, że inteligencja Bobasińskiej nie obejmuje makaronu, o Helenie, która lepi garnki i Wiesławie, który ma plan na Zosię.

Fot. TsF

Exit mobile version