Daniel Goljasz mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów

podnoszenie 2021 04 01 220144 750x375 2021 05 24 203236 2022 11 06 184501

Daniel Goljasz z Wisły Puławy zdobył złoty medal w kategorii do 102 kg w ostatnim dniu mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Nowym Tomyślu. Brązowy krążek w wadze do 96 kg wywalczył Damian Niedźwiecki z AZS-u AWF-u Biała Podlaska. Wcześniej sztangiści z województwa lubelskiego dwukrotnie stawali na najniższym stopniu podium.

Goljasz w klasyfikacji open według punktacji Sinclaira uplasował się na trzeciej pozycji. W pierwszej części zawodów o medale mistrzostw Polski rywalizowały też panie.

Sztangistki z naszego regionu zdobyły 5 medali – 2 złote i 3 srebrne, a Weronika Zielińska-Stubińska z AZS-u AWF-u Biała Podlaska okazała się najlepsza w klasyfikacji Sinclaira. Lubelskie triumfowało w łącznej punktacji województw.