Laura Bernat z minimum na grudniowe mistrzostwa świata w Melbourne

plywaczki 750x375 2022 09 01 081359 2022 11 13 153652

Pływaczka AZS-u UMCS-u Lublin Laura Bernat z minimum na grudniowe mistrzostwa świata w Melbourne. Podczas zawodów Arena Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu olimpijka z Tokio wygrała wyścig na 200 m stylem grzbietowym w czasie 2 min. 05 18 sek.

Drugie miejsce, ze stratą ponad sekundy, zajęła jej klubowa koleżanka Adela Piskorska, która już wcześniej wypełniła minimum na tym samym dystansie podczas październikowych zawodów Pucharu świata w Berlinie. Piskorska w Poznaniu uzyskała również dobre czasy na 50 i 100 m grzbietem co sprawiło, że w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, do której liczyły się punkty za trzy najlepsze wyniki, zajęła drugą lokatę przegrywając o 66 punktów z Pauliną Pedą z AZS-u AWF-u Katowice.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn w czołówce zabrakło pływaków z województwa lubelskiego.