LUK Lublin pokonał PSG Stal Nysa [ZDJĘCIA]

img 20221106 215321 2022 11 07 083641

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach PlusLigi odnieśli siatkarze LUK-u Lublin. W 8. kolejce rozgrywek podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza przed własną publicznością wygrali z jedną z rewelacji sezonu, Stalą Nysa 3:1.

Do rozstrzygnięcia pierwszego seta gospodarze potrzebowali aż pięciu piłek setowych i ostatecznie na przewagi wygrali 29:27. W drugiej partii końcówka była już spokojniejsza, a LUK zwyciężając 25:20 objął prowadzenie w meczu 2:0. Trzeci set okazał się najsłabszy w wykonaniu lubelskiego zespołu. Wykorzystali to rywale wygrywając 25:19. Na szczęcie w kolejnej partii gospodarze wrócili do dobrej dyspozycji i dzięki zwycięstwu 25:22 dopisali do swojego dorobku 3 punkty.

Trener LUK-u Dariusz Daszkiewicz podkreślał, że jego podopieczni znów pokazali ogromny hart ducha.

Po raz kolejny lubelski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z Mateusza Malinowskiego i Nicolasa Szerszenia, a do grona kontuzjowanych po meczu w Bielsku-Białej dołączył też Jakub Wachnik.

MVP spotkania został natomiast kapitan LUK-u Wojciech Włodarczyk.

LUK ma teraz 9 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli. Kolejnym, wyjazdowym przeciwnikiem lubelskich siatkarzy będzie Trefl Gdańsk, a spotkanie odbędzie się 11. listopada.