Mistrzostwa świata: Australia w 1/8 finału, Tunezja wygrała z Francją

mid epa10339256 2022 11 30 180927

Piłkarska reprezentacja Australii awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym w Al Wakrah meczu ostatniej serii gier grupy D „Socceroos” pokonali Duńczyków 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 60. minucie zdobył Mathew Leckie.

W innym spotkaniu Tunezja wygrała w Al Rayyan z pewną wyjścia z grupy Francją 1:0 (0:0). Bramkę dla Tunezji w 58 minucie strzelił Wahbi Khazri.

„Les Bleus” (6 pkt) triumfowali w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Drugie miejsce zajęli Australijczycy (6 pkt), a trzecie – Tunezyjczycy (4 pkt). Na 4. pozycji uplasowali się Duńczycy (1 pkt).

W 1/8 finału Australijczycy zagrają 3 grudnia w Al Rayyan z triumfatorem grupy C, a dzień później Francuzi zmierzą się w Dosze z drugą drużyną z tej samej grupy.