Mistrzostwa świata: Holandia i Senegal w 1/8 finału

mid epa10336761 2022 11 29 180827

Holandia i Senegal awansowały z grupy A do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

W rozegranym w Al Khor meczu ostatniej, 3. kolejki grupy A  Holandia pod wodzą selekcjonera Louisa van Gaala wygrała z reprezentacją gospodarzy 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Cody Gakpo (26′) i Frenkie de Jong (49′).

Natomiast piłkarska reprezentacja Senegalu w rozegranym na Khalifa International Stadium w Al Rayyan meczu Ekwador 2:1 (1:0). Senegalczycy objęli prowadzenie w 44. minucie po tym, jak rzut karny na bramkę zamienił Ismaila Sarr. Wyrównał w 68. minucie Moises Caicedo, a dwie minuty później gola dla „Lwów Terangi” na wagę zwycięstwa strzelił Kalidou Koulibaly.

W tabeli najlepsza okazała się Holandia (7 pkt), która wyprzedziła Senegal (6 pkt) i Ekwador (4 pkt). 4. był Katar (0 pkt). W 1/8 finału ekipa „Oranje” zmierzy się z drugą drużyną grupy B, a Senegal – z jej triumfatorem.