Mistrzostwa świata: Katar przegrał z Senegalem

mid epa10327459 2 2022 11 25 162141

Gospodarz turnieju mistrzostw świata w piłce nożnej – Katar – przegrał w Dosze z Senegalem 1:3 (0:1) w 2. kolejce grupy A piłkarskich mistrzostw świata.

Senegalczycy prowadzili od 40. minuty, gdy gola strzelił Boulaye Dia. Tuż po przerwie (48. min) podwyższył Famara Diedhiou. W 78. minucie kontaktową bramkę dla Kataru zdobył Mohammed Muntari, ale sześć minut później rywale ustalili wynik meczu – trafił Bamba Dieng.

Spotkanie ocenia nasz dzisiejszy ekspert Radia Lublin, dziennikarz sportowy TVP Lublin, Jakub Drzewiecki: – Wszystko co ciekawe w tym meczu wydarzyło się pod drugiej bramce dla Senegalu.

O 17.00 inne spotkanie grupy A – Holandia kontra Ekwador. W piątek rywalizuje też grupa B – Walia przegrała z Iranem 0:2 (0:0), a o 20.00 jeszcze mecz Anglia – Stany Zjednoczone.