Mistrzostwa świata: Polska gra z Argentyną

mid epa10339863 2022 11 30 205125

Polska przegrywa z Argentyną 0:2 w 67. minucie meczu piłkarskich mistrzostw świata. Bramkę zdobył Julian Alvarez. Wcześniej gola na 0:1 strzelił w 46 minucie Alexis Mac Allister.

W 39. minucie karnego dla „Albicelestes” nie wykorzystał Lionel Messi. Strzał Argentyńczyka obronił bramkarz Biało-Czerwonych, Wojciech Szczęsny.

W drugim spotkaniu grupy C Meksyk prowadzi z Arabią Saudyjską 2:0. Bramki dla Meksyku strzelili Henry Martin (47 min.), Luis Chavez (52 min. z rzutu wolnego).

W składzie Biało-Czerwonych obok Lewandowskiego w ataku występuje Karol Świderski, dla którego jest to 19. mecz w kadrze narodowej, ale pierwszy na mundialu. Lewandowski gra po raz 137. w reprezentacji, śrubuje rekord w polskim futbolu.

Podopieczni trenera Michniewicza prowadzą w tabeli grupy C z dorobkiem czterech punktów i bilansem bramek 2-0. O jeden punkt wyprzedzają Argentynę (bilans 3-2) i Arabię Saudyjską (2-3), a o trzy Meksyk (0-2).

Biało-Czerwonym wystarczy w środę remis, aby po raz pierwszy od 1986 roku awansować do fazy pucharowej mundialu. Niewykluczone, że nawet skromna porażka pozwoli osiągnąć ten cel, ale wówczas będzie to zależeć od wyniku meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem.

CZYTAJ: Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Argentyną

Składy:

Polska: 1-Wojciech Szczęsny – 2-Matty Cash, 15-Kamil Glik, 14-Jakub Kiwior, 18-Bartosz Bereszyński – 24-Przemysław Frankowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 6-Krystian Bielik, 20-Piotr Zieliński – 9-Robert Lewandowski (kapitan), 16-Karol Świderski.

Argentyna: 23-Emiliano Martinez – 26-Nahuel Molina, 13-Cristian Romero, 19-Nicolas Otamendi, 8-Marcos Acuna – 7-Rodrigo De Paul, 24-Enzo Fernandez, 20-Alexis Mac Allister – 11-Angel Di Maria, 10-Leo Messi (kapitan), 9-Julian Alvarez.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).