Mistrzostwa świata w piłce nożnej: remis Hiszpanii z Niemcami

net epa10333374 2022 11 27 215738

Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1 (0:0) w rozegranym w Al Khor meczu 2. kolejki grupy E piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

„La Furia Roja” objęła prowadzenie w 62. minucie po golu Alvaro Moraty. Wyrównał w 83. minucie Niclas Füllkrug.

W innym niedzielnym spotkaniu tej grupy Japonia przegrała z Kostaryką 0:1 (0:0). Hiszpania (4 pkt) prowadzi w tabeli z przewagą punktu nad Japonią i Kostaryką. 4. – Niemcy (1 pkt).

W niedzielę rozegrano również dwa mecze grupy F – Belgia przegrała z Marokiem 0:2 (0:0), a Chorwacja pokonała Kanadę 4:1 (2:1). W tabeli prowadzi Chorwacja przed Marokiem (po 4 pkt) i Belgią (3 pkt). Kanada (0 pkt), która zajmuje 4. miejsce, straciła szansę na awans do 1/8 finału.