Mistrzostwa świata w piłce nożnej: Serbia zremisowała z Kamerunem

net epa10333914 2022 11 28 131426

Piłkarze Serbii zremisowali w swoim drugim meczu w mistrzostwach świata w Katarze z Kamerunem 3:3 (2:1).

Kamerun prowadził 1:0 po strzale Jean-Charlesa Castelletto w 29. minucie. Wyrównał Strahinja Pavlovic w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a po chwili drugą bramkę dla Serbii zdobył Sergej Milinkovic-Savic.

W drugiej połowie, w 53. minucie trzecią bramkę dla Serbii strzelił Aleksandar Mitrovic. Nadzieję Kameruńczykom przywrócił w 64. minucie Vincent Aboubakar strzelając gola na 2:3. W 66. minucie był już remis 3:3 po strzale Erica Maxima Choupo-Motinga i taki wynik utrzymał się do końca.

O ocenę spotkania Józef Kufel poprosił Serba od lat mieszkającego w Polsce, w przeszłości zawodnika Górnika Łęczna, a obecnie dyrektora sportowego klubu Veljko Nikitovicia.

Po dwóch meczach Serbia i Kamerun mają po 1 punkcie.

W drugim meczu grupy G o 17:00 Brazylia zmierzy się ze Szwajcarią – obie te drużyny mają już na koncie po 3 punkty. Brazylijczycy wygrali bowiem 2:0 z Serbami, a Szwajcarzy 1:0 z Kameruńczykami.