Mistrzostwa świata w piłce nożnej: Walia przegrała z Iranem

net epa10327191 2022 11 25 131007

Walia przegrała z Iranem 0:2 (0:0) w rozegranym na stadionie Ahmad bin Ali w Al Rayyan meczu 2. kolejki grupy B piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Seria nieszczęść Wyspiarzy rozpoczęła się w 86. minucie. Wtedy brutalnie interweniujący poza polem karnym walijski bramkarz Wayne Hennessey został wyrzucony z boiska z czerwoną kartką. Grając w przewadze Irańczycy zadali rywalom dwa „śmiertelne ciosy”. W 8 i 11 minucie doliczonego czasu gry gole zdobyli Ruzbe Czeszmi i Ramin Rezajijan.

Ze smutkiem przegraną swojej drużyny narodowej przyjął Gafyn Davis, Walijczyk od lat mieszkający w Polsce.

– Porażka Walii może być dla niektórych zaskoczeniem – mówi Jakub Drzewiecki, dziennikarz sportowy TVP Lublin:

W ostatniej serii gier Wyspiarze będą więc emocjonować się „bitwą o Anglię”. Bo Walia zmierzy się właśnie z reprezentacją Anglii.

W innym spotkaniu tej grupy Anglia zagra w Al Khor ze Stanami Zjednoczonymi. Początek o 20.00. Na piątek zaplanowano także dwa mecze grupy A – Katar zmierzy się z Senegalem (14.00), a Holandia z Ekwadorem (17.00).