Nagrody Gospodarcze Prezydenta Lublina przyznane [ZDJĘCIA]

img 20221129 205819 2022 11 29 211353

Poznaliśmy laureatów konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Wyróżnienia przyznano po raz czternasty.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin

– Od wielu lat budujemy dobry klimat dla biznesu w Lublinie – mówi prezydent miasta Krzysztof Żuk. – Dzisiaj mamy dostępną kadrę i jej dobre kształcenie, mamy  dynamicznie rozwijające się firmy, mające dostęp do rynków globalnych. Mamy w Lublinie świetny klimat dla biznesu. Wszyscy to podkreślają. Zbieramy za to nagrody.   

W kategorii „obecność na rynku globalnym” nagroda główna trafiła do firmy Modern-Expo S.A. za rozwój firmy podczas wyjątkowo niesprzyjających warunków makroekonomicznych. – U każdego człowieka najważniejsze jest, żeby potrafić się dzielić. Ale w firmach, które generalnie nastawione są na generowanie zysku, muszą się również znaleźć miejsce, czas i pieniądze, aby podzielić się z innymi, szczególnie tymi, którzy są w ogromnej potrzebie – mówi Bogdan Łukasik, prezes firmy Modern-Expo.

Z kolei w kategorii „duże firmy – lokomotywy gospodarcze miasta” nagroda główna trafiła do  Billennium S.A. – za systematyczny wzrost przychodów i zysków firmy oraz zwiększanie zatrudnienia.

Wyróżnienia przyznano także w kategoriach „innowacyjność”, „młode firmy, oraz „przemysły kreatywne”.

Rozstrzygnięto też konkurs Pracodawca Roku 2022. W kategorii średnia/duża firma nagrodę główną przyznano Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie. Natomiast w kategorii mikroprzedsiębiorstwo/mała firma laureatem nagrody głównej zostało CRESCA Ewa Tymińska-Jaraszkiewicz. Z kolei wyróżnienie przyznano spółce Sylpo System Sp. z o.o.

Wręczono także nagrody w  XIII edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową,  poświęconego tematyce rozwoju gospodarczego miasta. Nagrodę główną, w wysokości 6 tys. zł, otrzymała Edyta Seremak za pracę dyplomową w formie filmu pt.: „Sztuczna inteligencja: wizja przyszłości w oparciu o dzieła kulturowe i nowe technologie”. Natomiast wyróżnienia przyznano: Arkadiuszowi Gąsiorowskiemu, Annie Kawęckiej  i Ewie Dziwurze.

TSpi / opr. ToMa

 Fot. Iwona Burdzanowska

Laureaci Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin 2022

Kategoria „młode firmy”:

Starcom Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za dynamiczny rozwój firmy, wzmocnienie pozycji Lublina jako doskonałej lokalizacji dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz wprowadzenie na lubelski rynek globalnych zasad kultury organizacji i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Codema Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za znaczący wkład w rozwój inteligentnych sieci IT i ICT, stanowiących jeden z siedmiu inteligentnych specjalizacji Lublina do 2030 r. oraz za dynamiczny rozwój firmy w zakresie pozyskiwania i realizacji nowych projektów rozwojowych.

Kategoria „innowacyjność”:

Voice Contact Center Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za dynamiczny rozwój lubelskiego oddziału, systematyczny wzrost zatrudnienia w obydwu lubelskich biurach, które obecnie zatrudniają ponad 700 osób, a także za rozwijanie i wdrażanie zaawansowanych technologii, takich jak autorskie rozwiązanie – Primebot, usprawniających wielokanałową obsługę klienta.

R&D Centre Inventor Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za opracowywanie innowacyjnych w skali świata rozwiązań w zakresie szeroko rozumianej branży mechanicznej, urządzeń rolniczych oraz innych konstrukcji z dziedziny mechaniki. 

Kategoria „obecność na ryku globalnym”:

Modern-Expo S.A. (nagroda główna) – za utrzymanie dynamicznego rozwoju firmy podczas wyjątkowo niesprzyjających warunków makroekonomicznych, szybką rekcję i dywersyfikację prowadzonych działań oraz umocnienie swojej pozycji na rynkach zachodnich.

AMERPHARMA Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za systematyczny wzrost przychodów, w tym uzyskanych z eksportu, za dywersyfikację sprzedaży na 30 rynkach zbytu oraz wykorzystanie w tym celu nowych kanałów dystrybucji w postaci zagranicznych sieci handlowych, sklepów internetowych oraz platformy Amazon.

Laboratoria Natury Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za dynamiczny rozwój firmy, w tym znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży oraz systematyczne rozszerzanie rynków zbytu. 

Kategoria „duże firmy – lokomotywy gospodarcze miasta”:

Billennium S.A. (nagroda główna) – za systematyczny wzrost przychodów i zysków firmy oraz zwiększanie zatrudnienia. Na osiągnięty w Konkursie wynik wpłynęła także wszechstronna działalność charytatywna firmy.

Sii Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za etyczne wyznaczanie standardów kultury organizacyjnej w firmie, współpracę z lubelskimi uczelniami oraz szkołami średnimi, a także zaangażowanie w akcje społeczne.

Vistra Corporate Services Sp. z o.o. (wyróżnienie) – za dynamiczny rozwój lubelskiego oddziału, reprezentację sektora nowoczesnych usług w Lublinie i promocję miasta na zagranicznych rynkach.

Kategoria „przemysły kreatywne”:

MOCNO Studio – Michał Ćwiek (wyróżnienie) – za stały rozwój kompetencji, szczególnie w kierunku niszowych usług jak np. rzeźb komercyjnych czy projektowanie webowe/mobilne oraz virtual reality, a także zaangażowanie w projekty realizowane przez miejskie instytucje, dotyczące edukacji przedsiębiorczości i promujące rozwój przemysłów kreatywnych w Lublinie.

Nagrody specjalne:

Modern-Expo S.A. – za wsparcie i pomoc potrzebującym obywatelom Ukrainy w związku z napaścią Rosji na ich kraj. Firma organizowała pomoc m.in. zapewniając zakwaterowanie dla rodzin emigrantów, transport dla grup uchodźców, wsparcie socjalne w postaci uruchomienia tymczasowego przedszkola dla dzieci z Ukrainy.

Centrum Medyczne SANITAS Sp. z o.o. – za stały rozwój placówki oraz zaangażowanie w programy profilaktyczne, włączanie się w regionalne akcje społeczne, a także, od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, w pomoc uchodźcom. W 2022 roku Centrum Medyczne obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia.

Exit mobile version