Wciąż trwa ogólnopolska charytatywna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Wczoraj (26.11) zakończyła się wielka uliczna zbiórka – ale dary przez cały czas przyjmują poszczególne sztaby akcji. W Lublinie jeden z nich funkcjonuje przy parafii św. Józefa przy ul. Filaretów.
– Chcemy służyć i pomagać innym dlatego zbieramy te dary – mówi koordynatorka sztabu, Nikola Łaguń. – Od nas nie wymaga to wiele, bo to jest poświęcenie jednego weekendu. Od nas od naszych wolontariuszy. A można zrobić naprawdę wielkie rzeczy i pomóc osobom, które tej pomocy nie otrzymają od tak. Darów jest już całkiem sporo. Ludzie przynoszą głównie ubrania, produkty żywnościowe, słodycze, zabawki dla dzieci. My zbieramy głównie dla młodych w potrzebie i aktualnie zgłoszonych mamy kilka rodzin. Głównie są to osoby z niepełnosprawnymi dziećmi. Myślę, że dary trafią do rodzin już w następnym tygodniu.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Uliczna zbiórka darów Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Sztab przy parafii św. Józefa w Lublinie będzie działał dziś do godziny 19.00. Dary można również przynosić do sztabu przy parafii błogosławionego Władysława Gorala przy ul. Popiełuszki.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Autobusowe zbieranie darów Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
ZOBACZ ZDJĘCIA: Z wizytą w magazynie Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Efekty wczorajszej Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów w Lublinie to ponad 8 ton darów. Zebrano ponad 3 tony żywności oraz 4,5 tony innych darów, m.in. obuwia, środków czystości, zabawek i odzieży, a także 250 kilogramów niestandardowych darów, jak na przykład wózki dziecięce.
Lokalne sztaby akcji cały czas działają w instytucjach, parafiach i placówkach oświatowych. W ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem będzie także działało Przedświątecznego Pogotowie Wigilijne.
CZYTAJ: PDPZ: koniec ulicznej zbiórki, trwa liczenie darów [ZDJĘCIA]
Informacje dotyczące rejestracji sztabów można uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatną infolinię 800 600 650 w godzinach od 8.00 do 18.00.
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę to akcja organizowana od 1993 roku. Wolontariusze zbierają żywność długoterminową, odzież, środki czystości, słodycze czy zabawki dla potrzebujących rodzin, dzieci w domach dziecka czy świetlic. W tym roku pomoc ma objąć także dzieci, które dotknęła wojna.
TSpi / MaTo / opr. WM
Fot. Piotr Michalski