Koncert w Polskim Radiu Lublin
Także współcześnie polscy artyści wracają do przedwojennych melodii, by nadać im nieco inny charakter, a przy tym zachować muzyczną tożsamość z takimi artystami jak Wiera Gran, Mieczysław Fogg, Henryk Wars czy Adam Aston.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Do swoich aranżacji wybierają walce, tanga, rumby i foxtroty, by dać publiczność jak najbarwniejszy obraz muzyki sprzed lat. Dziś wystąpią na scenie w Studiu im. Budki Suflera w Polskim Radiu Lublin. Zespół zadebiutował w 2015 roku. Na koncie ma cztery długogrające albumy.
Dzisiejszy koncert rozpoczyna się chwilę po 19.00. Wydarzenie mogą Państwo także śledzić w naszych mediach społecznościowych oraz na antenie. Zapraszamy!
Recital Michała Matrasa w puławskim Domu Chemika
Przenosimy się do Puław, gdzie wieczorem Michał Matras wykona najbardziej popularne utwory ikony polskiej sceny muzycznej, poety, autora ponad 2000 tekstów – Wojciecha Młynarskiego. Publiczność uwielbiała jego recitale. Związany z Puławskim Domem Chemika Michał Matras przypomni takie utwory jak „Trąbeczka”, „Przedostatni walc”, „Bądź moim natchnieniem”. Towarzyszyć mu będzie zespół współodpowiedzialny za nowe aranżacje.
Początek koncertu o godz. 18.00 w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.
„Nowocyrkowcy” zapraszają na spektakl „Variete” do CSK
Iluzja optyczna, akrobatyka powietrzna, taniec na kole aerialowym, pokaz gimnastycznych, muzycznych i tanecznych umiejętności, ekwilibrystyka czy klaunada – większość tych dyscyplin ma starożytny lub średniowieczny rodowód.
W Centrum Spotkania Kultur mogą Państwo zobaczyć popis artystów tych dziedzin sztuki. Spektakl przygotowała Fundacja „Sztukmistrze”. Iluzja łączy się z kabaretem muzyką i tańcem – katalog dziedzin nie jest zamknięty. Spektaklowi towarzyszy inna komediowo-kabaretowa historia.
Początek dziś o 19.00 w przestrzeni Duża Kieszeń CSK w Lublinie. Wstęp jest bezpłatny.
Gotyckie rzeźby w Muzeum KUL
Pochodzą z pracowni śląskich, są datowane na 1500 rok, a do zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego trafiły w 1956 roku. Mowa o rzeźbach i artefaktach, które mogą Państwo zobaczyć w Muzeum KUL.
Konserwowane rzeźby gotyckie są wybitnymi przykładami średniowiecznej rzeźby polskiej. Do zbiorów muzealnych KUL trafiły wraz z 23 innymi przykładami średniowiecznej i nowożytnej plastyki śląskiej jako dar Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. To m.in. wizerunki matki boskiej, ale także dobrze zachowane krzyże ołtarzowe.
Wystawa pt. „Odzyskać dawny blask” będzie dostępna do 16 grudnia w Muzeum KUL w Lublinie.
Nowy film Asghara Farhadiego
Na koniec propozycja filmowa. W kinie Centrum Kultury w Lublinie film „Bohater” w reżyserii Asghara Farhadiego, dwukrotnego zdobywcy Oskara z filmy „Rozstanie” i „Klient”.
Tym razem w filmie „Bohater” snuje opowieść o człowieku, który stał się zakładnikiem sądów, w tym wydającego najostrzejsze wyroki trybunału, jakim są media społecznościowe.
Rahim wychodzi na krótką przepustkę z więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za długi. Ma ledwie dwa dni na przekonanie wierzyciela, by ten darował mu część należności. Los mu sprzyja, bo w ręce mężczyzny nieoczekiwanie trafia torba pełna złotych monet. Niestety w momencie chwilowego szczęścia za późno, by zatrzymać spiralę dramatycznych wydarzeń.
Seans rozpoczyna się o 20.30 w kinie CK w Lublinie.
Fot. RL