Prezentacja 170. tomu kwartalnika „Akcent”
Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent” i Polskie Radio Lublin, zapraszają na spotkanie wokół 170 tomu kwartalnika literacko-artystycznego „Akcent”. W najnowszym numerze teksty opublikowali między innymi: Jan Lewandowski, Zbigniew Dmitroca, Bohdan Zadura, Lechosław Lameński, Grzegorz Józefczuk, Leszek Mądzik, ale także dziennikarka Polskiego Radia Lublin red. Grażyna Lutosławska oraz prezes naszej rozgłośni Mariusz Deckert.
Do lektury zaproszą: naukowiec inżynier, poetka – Joanna Pawłat oraz Grzegorz Lech – polonista, dyrektor III LO w Lublinie.
Spotkanie w Studiu im. Z. Stepka przy ul. Obrońców Pokoju 2, rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.
„Kobieta – linoryt” – wystawa Pawła Brodzisza
W Galerii TPSP „Przy Bramie” w Lublinie Paweł Brodzisz wystawia cykl grafik, których tematem jest kobieta – od portretu po akt.
Autor ekspozycji jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, w dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w blisko 100 wystawach zbiorowych.
Prace w technice linorytu powstały w latach 2019-2022. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wystawę prezentowaną w Galerii TPSP „Przy Bramie” w Lublinie można oglądać do 14 grudnia.
„Wieczór z Molierem” w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na „Wieczór z Molierem” z okazji 400. rocznicy urodzin autora. W ramach wydarzenia miedzy innymi: prezentacja fragmentów książki Michaiła Bułhakowa pt.: „Życie Pana Moliera”, gawęda o Molierze i dr Jarosław Cymerman, inscenizacja fragmentów „Szkoły Żon” w wykonaniu „Amatorskiego Teatru Towarzyskiego”, ale także otwarta dyskusja o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości teatrów amatorskich w Lublinie.
Początek o godz. o godz. 18.30.
Zamość – ostatnie spotkanie z cyklu Palcem po mapie
W Zamojskim Domu Kultury ostatnie w tym roku odsłona cyklu Palcem po mapie.
– Z wielu względów będzie to wyjątkowe wydarzenie – przekonuje reprezentująca ZDK – Joanna Bilska. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]
Spotkanie rozpocznie się godz. 17. Wstęp wolny.
Fot. Akcent – czasopismo literackie FB