3. dzień mistrzostw w Bydgoszczy: młodzi pływacy z AZS-u UMCS-u Lublin wywalczyli 4 medale

plywaczki 750x375 2022 09 01 081359 2022 11 13 153652 750x375 2022 12 02 201036

Bardzo udane występy reprezentantów AZS-u UMCS-u Lublin podczas trzeciego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 letnich w pływaniu. Na basenie w Bydgoszczy przedstawiciele lubelskiego klubu wywalczyli dziś (02.12) cztery medale.

Pod dyktando zawodniczek AZS-u UMCS-u toczyła się rywalizacja na 200 m grzbietem. Wygrała Adela Piskorska, przed Laurą Bernat, a tuż za podium uplasowała się Martyna Piesko.

Adela Piskorska, która niebawem poleci na mistrzostwa świata do Melbourne, uzyskała czas 2 min.05,13 sek.: – Jestem bardzo zadowolona. Tylko był to jeden z tych wyścigów, które pokazują, że teoria i praktyka, to dwie różne rzeczy. Miałam go rozegrać inaczej, ale summa summarum wyszedł bardzo fajny czas. Nic tylko się cieszyć – mówi Piskorska.

Ponadto brązowe krążki wywalczyli: Klara Kowalska na 400 m stylem dowolnym i Oskar Sawicki na 50 m motylkiem.

Łącznie reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin w Bydgoszczy zdobyli już siedem krążków. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.