13.12.2022 Aktualności Radia Lublin

img 20201230 123908 2022 12 14 005105

W całej Polsce wystawiono blisko 2 miliony e-skierowań dla dzieci od 6 miesiąca życia do 4 lat na szczepienie przeciw COVID-19. Rodzice mogą już zapisywać swoje pociechy do poszczególnych punktów szczepień. 

CZYTAJ: Ruszyły szczepienia najmłodszych przeciw COVID. Specjaliści: mogą one uratować życie naszych dzieci

Żywe lekcje historii, w tym inscenizacje i spotkania ze świadkami historii – tak Lublin czci ofiary stanu wojennego. Dziś mija 41. rocznica jego wybuchu. Obchody zainicjował przejazd uczniów zabytkowym autobusem „Gutek”, który przewiózł uczniów lubelskich szkół śladami „Solidarności” i stanu wojennego.

CZYTAJ: Żywa lekcja historii. Przez Lublin śladami „Solidarności” i stanu wojennego [ZDJĘCIA]

Jak pogodzić sprzeczne interesy uczniów i nauczycieli po okresie pandemii? Rozwiązań poszukiwali dziś (13.12) w puławskim urzędzie miasta specjaliści zajmujący się oświatą. Konferencja była odpowiedzią na raport doktora Robert Porzaka zaprezentowany kilka tygodni temu. Przeprowadził on badania wśród puławskich uczniów i nauczycieli. A wyniki skłaniają do działania.

CZYTAJ: „Młodzież potrzebuje wsparcia emocjonalnego”. Szkolny krajobraz po pandemii

Kilkaset kilogramów żywności i artykułów higienicznych trafiło do Polaków i osób potrzebujących w Żółkwi w Ukrainie. Dostarczyli je w konwoju humanitarnym w ramach akcji „Polak z sercem” m.in. wolontariusze z powiatu mińskiego i senator RP Maria Koc.

CZYTAJ:Dla rodaków, uciekających przed wojną i walczących. Pomoc z Polski pojechała do Ukrainy

Program prowadziła Agata Zalewska.

Fot. archiwum

 

 

Exit mobile version