Biegi narciarskie: mistrzostwa Polski i FIS Slavic Cup w Zakopanem

cross country skiing 3020748 1920 2022 12 29 183055

Na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozpoczęły się mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w biegach narciarskich i jednocześnie zawody FIS Slavic Cup.

Do rywalizacji przystąpili także przedstawiciele MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. W biegu kobiet na 5 km techniką klasyczną najwyższe – 22. miejsce – zajęła Karolina Kuć. Wygrała Weronika Kaleta z LKS-u MARKAM Wiśniowa-Osieczany. W biegu mężczyzn na 10 km techniką klasyczną najlepszy z tomaszowskich biegaczy – Emil Koper – był także 22. Złoto wywalczył Mateusz Haratyk z NKS-u Trójwieś Beskidzka.

W mistrzostwach nie startują reprezentanci Polski, którzy wystąpią w cyklu Tour de Ski. Wśród nich jest najbardziej znana zawodniczka klubu z Tomaszowa Lubelskiego, olimpijka z Pekinu, Monika Skinder.