Francja pokonała Anglię i awansowała do półfinału mistrzostw świata w piłce nożnej

net epa10360283 2022 12 10 220357

Piłkarska reprezentacja Francji awansowała do półfinału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na stadionie Al Bayt w Al Khor meczu ćwierćfinałowym obrońcy tytułu sprzed czterech lat pokonali Anglików 2:1 (1:0).

„Les Bleus” objęli prowadzenie w 17. minucie po golu Auréliena Tchouaméniego. W 54. minucie wyrównał Harry Kane, który wykorzystał rzut karny. Zwycięską bramkę dla Francuzów w 78. minucie zdobył Olivier Giroud. Sześć minut później Kane mógł ponownie doprowadzić do wyrównania, ale tym razem zmarnował „jedenastkę”.

W półfinale Francja zagra 14 grudnia w Al Khor z Marokiem. Dzień wcześniej Argentyna zmierzy się w Lusail z Chorwacją.