LUK Lublin wygrał z Czarnymi Radom

509324a8 11bc 4bf5 ad84 0ac9d4b03440 2022 12 17 085654

Siatkarze LUK-u Lublin wygrali na wyjeździe z Cerrad Eneą Czarnymi Radom 3:2 w meczu 16. kolejki PlusLigi.

Premierową partię do 23 wygrali gospodarze, ale w kolejnych dwóch górą byli podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zwyciężając do 21 i 18. Dobrej dyspozycji lublinianie nie byli w stanie kontynuować w czwartym secie. Już na jego początku Czarni zbudowali przewagę i dzięki wygranej do 22 doprowadzili do tie-breaka. Piąty set toczył się jednak ponownie pod dyktando gości, którzy triumfując 15:8 zapewnili sobie siódmą wygraną w sezonie.

Tym samym lublinianie zrewanżowali się ekipie trenera Jacka Nawrockiego za październikową porażkę w hali Globus 2:3.

MVP piątkowego spotkania został atakujący LUK-u Szymon Romać.

W następnym meczu LUK Lublin już we wtorek (20.12) zmierzy się z dwukrotnym zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Początek w hali Globus o 20:30.