Medale i rekord Polski. Udane występy młodych pływaków z Lubelskiego

319267778 519410723560689 7444173687824521595 n 2022 12 11 101907

W sobotę (10.12) powiększyli swój dorobek medalowy młodzi pływacy z regionu, uczestniczący w mistrzostwach Polski juniorów w różnych kategoriach wiekowych.

W rywalizacji 16-latków w Gorzowie Wielkopolski kolejne 2 złote medale wywalczyła Gabriela Król z Wisły Puławy – na 50 m grzbietem ustanawiając czasem 27.36 sek. rekord Polski w tej kategorii wiekowej oraz na 200 m stylem zmiennym

W zmaganiach 15-latków w Gliwicach pływacy AZS-u UMCS-u Lublin zdobyli dwa medale: złoty Marta Poppe na 400 m stylem dowolnym oraz brązowy Przemysław Pietroń również na 400 m stylem dowolnym.

W mistrzostwach 14-latków w Olsztynie brąz wywalczył Patryk Joachmowicz z AZS-u UMCS-u na 200 m stylem zmiennym.

W piątek (09.12):

Aż 5 medali – 4 złote i 1 brązowy – wywalczyli w zmaganiach 15-latków w Gliwicach pływacy AZS-u UMCS-u Lublin. Dwa wyścigi wygrał Przemysław Pietroń na 50 i 200 m stylem dowolnym. Ponadto złote krążki zdobyły: Marta Poppe na 200 dowolnym oraz Oliwia Przybylska na 400 m stylem zmiennym. Z kolei brąz przypadł sztafecie dziewcząt 4×200 m dowolnym.

W rywalizacji 16-latków w Gorzowie Wielkopolskim dwa złote medal wywalczyła Gabriela Król z Wisły Puławy – na 200 m stylem dowolnym i 100 m motylkiem.  Na najwyższym stopniu podium stanął również Mikołaj Popiel z AZS-u UMCS-u  na 100 m stylem motylkowym.

W mistrzostwach 14-latków w Olsztynie srebro zdobył Patryk Joachmowicz z AZS-u UMCS-u na 400 m stylem zmiennym, a brąz Filip Pocztarski z Narvala Międzyrzec Podlaski na 50 m stylem dowolnym.