Melbourne: pływacy AZS-u UMSC-u Lublin bez awansu do finału na 200 m stylem grzbietowym

swimming pool 504780 960 720 2 750x375 2022 12 18 081624

Za nami ostatnia sesja eliminacyjna podczas pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie, które odbywają się w Melbourne. Wystartowało w niej troje reprezentantów AZS-u UMCS-u Lublin, ale żadnemu z nich nie udało się awansować do finału. Wszyscy rywalizowali na 200 m stylem grzbietowym.

Wśród kobiet dwunasta z czasem 2:05.05 była Adela Piskorska, a Laura Bernat, która finiszowała w czasie 2:05.54, zajęła szesnaste miejsce.

W gronie mężczyzn, brązowy medalista na dystansie 50 m Kacper Stokowski został sklasyfikowany na siedemnastym miejscu. Do finału z ósmym rezultatem – 1:50.97 – awansował natomiast Radosław Kawęcki z AZS-u AWF Warszawa. Finał zaplanowano na 10:22.

Dodajmy, że w eliminacjach na 200 m stylem dowolnym przepadł Ksawery Masiuk.

Dziś ostatni dzień mistrzostw w Melbourne.