Mistrzostw świata: Chorwacja wygrała po karnych z Japonią i awansowała do ćwierćfinału

mid epa10350049 2022 12 05 185116

Chorwacja awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na stadionie Al Janoub w Al Wakrah meczu 1/8 finału pokonała po rzutach karnych Japonię.

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 (0:1). Japończycy objęli prowadzenie w 43. minucie po golu Daizena Maedy. Wyrównał w 55. minucie Ivan Perišić. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. Konkurs „jedenastek” zakończył się zwycięstwem Chorwatów 3-1.

Rywalem drużyny selekcjonera Zlatko Dalicia w 1/4 finału będzie Brazylia lub Korea Południowa. Drugie poniedziałkowe spotkanie 1/8 finału rozpocznie się o 20.00 na Stadionie 974 w Dosze.