Mistrzostwa Polski: tomaszowscy narciarze na dalekich miejscach

pexels vilnis husko 10692417 2022 12 30 194019

W drugim dniu mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w biegach narciarskich w Zakopanem rozegrano biegi stylem dowolnym. Wśród kobiet, które rywalizowały na 10 km, najlepiej z ekipy MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski wypadła Karolina Kuć, która zajęła 25. miejsce ze stratą nieco ponad 5 minut do złotej medalistki Darii Szkurat z KS-u Chochołów.

Wśród panów, którzy rywalizowali na dystansie 15 km, najwyższe, 16. miejsce z tomaszowskich zawodników wywalczył Wojciech Nieścior. Wygrał Sebastian Bryja z UKS-u Regle Kościelisko, który uzyskał czas lepszy o prawie 4 minuty.

W zawodach zabrakło reprezentantów Polski, którzy wystąpią w cyklu Tour de Ski. Wśród nich najbardziej znanej zawodniczki klubu z Tomaszowa Lubelskiego Moniki Skinder. Ta grupa zainauguruje starty jutro (31.12) w szwajcarskim Val Mustair w sprincie stylem dowolnym. Kwalifikacje rozpoczną się o 11.30.