MŚ w piłce nożnej: Korea Południowa wygrała z Portugalią i awansowała

net epa10344582 2022 12 02 181442

Korea Południowa awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Koreańczycy pokonali już wcześniej pewnych awansu Portugalczyków 2:1 (1:1), choć to rywale prowadzili od 5. minuty po bramce Ricardo Horty. Wyrównał w 27. minucie Young-Gwon Kim, a zwycięstwo dał im w końcówce (90+1. min) Hee-Chan Hwang.

Korea Południowa zagra w najlepszej szesnastce dzięki temu, że przy równym bilansie bramkowym strzeliła w fazie grupowej więcej goli niż Urugwaj, który w piątek wygrał z Ghaną 2:0 (2:0). Oba trafienia zanotował Giorgian de Arrascaeta (26. i 32. min).
W tabeli grupy H najlepsi Portugalczycy (6 pkt), którzy uzbierali dwa punkty więcej niż Koreańczycy i Urugwajczycy. Trzy punkty mniej zgromadzili Ghańczycy.

O 20.00 jeszcze mecze grupy G – Kamerun zagra z pewną awansu Brazylią, a Serbia spotka się ze Szwajcarią.