Puchar Świata: Monika Skinder 16. w sprincie

20210217 134212 2021 02 17 192843 2022 12 03 140235

Monika Skinder zajęła 16. miejsce w sprincie techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Lillehammer.

Będąca jedyną Polką w stawce, reprezentantka MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z 29 czasem awansowała do ćwierćfinału. W nim z czasem 3:25.87 zajęła trzecie miejsce, które nie dawało kwalifikacji do dalszej fazy zawodów. Zawody wygrała Szwedka Emma Ribom, przed swoją rodaczką Mają Dahlqvist i Norweżką Tiril Udnes Weng.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Tiril Udnes Weng – 432 pkt, druga jest Amerykanka Jessica Digins – 330 pkt, a trzecia Szwedka Frida Karlsson – 327 pkt. Na 44. pozycji jest sklasyfikowana Skinder z dorobkiem 60 pkt. Izabela Marcisz jest 52. – 53 pkt.