Puławska pływaczka pięć razy złota. Grad medali zawodników z Lubelskiego

plywaczka 2022 12 12 184758

Pływaczka Wisły Puławy Gabriela Król (na zdj.) wywalczyła aż 5 złotych medali w mistrzostwach Polski  do lat 16, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

Utalentowana zawodniczka zwyciężyła w wyścigach na 100 metrów motylkiem, 200 metrów stylem dowolnym, 200  stylem zmiennym, 50 metrów grzbietem oraz 100 metrów dowolnym. Na dwóch ostatnich dystansach pobiła również rekordy Polski w tej kategorii wiekowej. W tych samych zawodach złoto zdobył także Mikołaj Popiel z AZS-u UMCS-u na 100 m motylkiem.

W mistrzostwach Polski do lat 15 w Gliwicach pływacy AZS-u UMCS-u wywalczyli w sumie 10 medali – 7 złotych i 3 brązowe. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się zwłaszcza  Przemysław Pietroń, który zdominował rywalizację stylem dowolnym wygrywając wyścigi na 50, 100 i 200 metrów oraz zajmując trzecią lokatę na 400 metrów.

Z kolei w zmaganiach 14-latków w Olsztynie zawodnicy akademickiego klubu zdobyli jeden srebrny i jeden brązowy medal.  Jeden brązowy krążek trafił także do Narvala Międzyrzec Podlaski.