Skoki narciarskie: Dawid Kubacki drugi w Titisee-Neustadt

mid epa10356653 2022 12 09 143512

Dawid Kubacki (271,5 pkt.) zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Najlepszy okazał się Słoweniec Anže Lanišek (272,8 pkt.). Trzeci był reprezentant gospodarzy Niemiec Karl Geiger (269,2 pkt.).

Z pozostałych Polaków 6. miejsce zajął Piotr Żyła (255,1 pkt.), 14. był Paweł Wąsek (238,6 pkt.), a 29. Aleksander Zniszczoł (209,8 pkt.).

Z rywalizacji po pierwszej serii odpadli 35. Jakub Wolny (100,3 pkt.), 40. Kamil Stoch (97 pkt.) oraz 49. Tomasz Pilch (79,8 pkt.).

Kubacki po raz 26 w karierze stanął na podium konkursu PŚ. Polak utrzymał się na pozycji lidera Pucharu Świata, w drugiej serii osiągnął 144 m, co było najdłuższym skokiem w w finale.

Do serii finałowej nie awansowali Kamil Stoch – 119,5 m, Tomasz Pilch – 113,5 m i Jakub Wolny – 124,5 m.