Szwajcaria w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata

net epa10345323 2022 12 02 221219

Szwajcarzy pokonali Serbów 3:2 (2:2) i jako ostatni awansowali do 1/8 finału piłkarskich mistrzostwa świata w Katarze. Po pierwszej połowie remis – dla Helwetów trafiali Xherdan Shaqiri (20. min) i Breel Embolo (44. min), dla Serbii – Aleksandar Mitrović (26. min) i Dusan Vlahović (35. min). Zwycięstwo i awans zapewnił Szwajcarii Remo Freuler w 48. minucie.

W drugim spotkaniu grupy G, Kamerun wygrał z pewną już wcześniej awansu Brazylią 1:0 (0:0). Jedynego gola strzelił w końcówce (90+2. min) Vincent Aboubakar, który po chwili musiał opuścić boisko, bo dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Tym samym zakończyła się już faza grupowa mundialu. Grupę G wygrali Brazylijczycy (6 pkt). Tyle samo punktów zdobyli Szwajcarzy, dwa punkty mniej zgromadzili Kameruńczycy, a pięć mniej – Serbowie.

W 1/8 finału, Brazylia spotka się w poniedziałek z Koreą Południową, a Szwajcaria we wtorek z Portugalią.