Kilka tysięcy osób wyruszyło na drogę krzyżową na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie.
– Wiele dróg krzyżowych odprawiamy w Wielkim Poście, ale ta zawsze budzi największe uczucia – mówi metropolita lubelski, arcybiskup Stanisław Budzik. – Przypomina nam, że Golgotą w XXI wieku są takie miejsca jak Majdanek, Auschwitz oraz te, w których dzisiaj cierpi człowiek. Chcemy, aby takich miejsc nie było, bo nie jest wolą Bożą, że ludzie ludziom zgotowali taki los.
W procesji uczestniczyli głównie młodzi z całej Archidiecezji Lubelskiej. – To miejsce potęguje refleksje o męce Pańskiej – zaznaczają. – Tutaj wcześniej tysiące ludzi przeżywało osobistą drogę krzyżową. – Pamięć o nich może nam pomóc w rozumieniu męki Chrystusa.
Procesja przeszła przez tzw. czarną drogę. Poszczególne stacje drogi krzyżowej ustawiono wzdłuż baraków ekspozycyjnych trzeciego pola więźniarskiego. Podczas drogi krzyżowej były też odczytane relacje byłych więźniów obozu na Majdanku.
Droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku zainaugurowała XXIV. Światowy Dzień Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej. W drodze krzyżowej przeszło kilka tysięcy osób, głównie młodych.
Naszym hasłem przewodnim są słowa: „JA JESTEM wśród Was”, to oznacza, że Pan Bóg uczestniczy w życiu każdego człowieka – mówi duszpasterz młodzieży z Lublina, ksiądz Tomasz Gap.
Główne uroczystości XXIV Światowego Dnia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaplanowano na niedzielę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Ta witryna wykorzystuje cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności. Rozumiem