Lubelscy żacy poznali program szkolenia wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej. Stowarzyszenia Legii Akademickiej działające w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, prezentowały się dziś na placu Teatralnym w Lublinie (na zdjęciu).
CZYTAJ: Wojsko będzie szkolić studentów
Promocję programu wspierał wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, który spotykał się z lubelskimi środowiskami akademickimi. O „Legii Akademickiej” i planie modernizacji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej rozmawiał z nim Tomasz Nieśpiał.
CZYTAJ: Dworczyk: Każda poważna armia liczy na rezerwistów
Zajęliśmy się również problemem zatruć czadem. Wczoraj (24.10.2017) doszło do pierwszego takiego zdarzenia w Lubelskiem w tegorocznym czasie jesienno-zimowym. A to dopiero początek sezonu grzewczego.
CZYTAJ: Uważajmy na „cichego zabójcę”
Mówiliśmy też, jak w związku z budową S12 zmieni się organizacja ruchu w rejonie Puław, tamtejszych Zakładów Azotowych i Parku Naukowo-Technologicznego.
CZYTAJ: Puławy: będą korki. Zmiany w dojeździe do Zakładów Azotowych
Co robią „inżynierowie dla Lublina”? Przedsiębiorcy z branży automotive oraz maszynowej rozmawiali dziś o swoich firmach i produktach, które powstają w Lubelskiem.
CZYTAJ: Lublin miastem zaawansowanego przemysłu
Senator Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa, odsłoniła wizerunek swojego ojca w Domu Polonii Wspólnoty Polskiej w Lublinie.
CZYTAJ: Generał Anders w lubelskim panteonie bohaterów
Program prowadziła Iwona Kosior.
Fot. Wojciech Pokora