Misjonarze to nie tylko księża i zakonnicy

misje

W niedzielę, 20 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji w wielu wspólnotach parafialnych prowadzone są zbiórki na cele misyjne.

CZYTAJ TAKŻE: „Ochrzczeni i posłani”. Misjonarze z Afryki o swojej posłudze

Jak podkreśla Aleksandra Czyndacka  z grupy misjonarskiej parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie, dni misyjne przybliżają nam postać misjonarza i jego pracę. – Służą one temu, żeby uświadamiać parafianom potrzeby misyjne, przedstawić im misjonarzy, nie tylko księży czy członków zgromadzeń zakonnych, ale także osoby świeckie. Takich na przykład jak z fundacji AfricaMed, gdzie studenci medycyny jeżdżą do Afryki i pomagają w tamtejszych szpitalach. Są to bardzo rozwijające spotkania, bo nie mamy świadomości, z czym wiąże się praca misyjna, jakie są jej trudności i radości.  

CZYTAJ TAKŻE: Misja zmienia spojrzenie na świat

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony w 1926 roku przez papieża Piusa XI. W tym roku jest obchodzony już po raz 93. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Antoniańskie Dni Misyjne w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego, Lublin, 20.10.2019, fot. Piotr Michalski

Obecnie w ponad 90 krajach, położonych na 5 kontynentach, posługę pełni ponad 1900 polskich misjonarzy i misjonarek. Najwięcej pracuje na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej. 

AnKoś / opr. ToMa

Fot. Piotr Michalski

 

Exit mobile version