COVID przewrócił kształcenie na całym świecie. Na KUL trwa dyskusja o uniwersytecie w dobie pandemii

kul program welcome to kul a4 2 2020 10 13 105751

O zmianach jakie w kształceniu studentów dokonała pandemia koronawirusa rozmawiają w Lublinie naukowcy i praktycy.

Na KUL trwa międzynarodowa konferencja „Welcome to KUL. Wzmacnianie kompetencji międzynarodowych na uniwersytecie w dobie pandemii COVID 19″.

– COVID przewrócił kształcenie nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – mówi dyrektor  Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL ks. prof. Jarosław Jęczeń. – Nic nie zastąpi kontaktu face to face, indywidualnego. Z drugiej strony jesteśmy zmuszeni do tego, żeby korzystać z nowoczesnych technologii. To jest zarówno plus i minus. Do tej pory traktowaliśmy trochę po macoszemu kwestie kształcenia online. Nie wszyscy byli do tego przekonani, nie wszyscy mieli wiedzę na ten temat. Okazuje się, że dzisiaj wszyscy musimy to robić. A brakuje nam oczywiście tego kontaktu face to face – bezpośredniego. i to jest chyba największa bolączka, także dla studentów. Myślę, że wyjdziemy obronną ręką z tego i wzmocni to krok w stronę technologii, bo uważam, że dla szkolnictwa wyższego jest to bardzo potrzebne na dzisiaj.

Konferencja kończy trwający od 1,5 roku projekt międzynarodowy. W tej chwili na uczelni w formie tradycyjnej w większości studiują studenci pierwszego roku. Ale także oni część zajęć odbywają w trybie zdalnym.

PaSe/WP

Fot. www.kul.pl

 

Exit mobile version