Drugie zwycięstwo lubelskich Pszczółek. Rywalki bez szans [ZDJĘCIA]

pszczolki 2020 10 31 194511

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały drugi mecz ekstraklasy w tym sezonie. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały Zagłębie Sosnowiec 86:68.

Lubelskie akademiczki prowadziły od pierwszej kwarty, którą wygrały aż 34:13. Do przerwy było już 53:28. Pszczółki wyraźną przewagę trochę roztrwoniły w ostatniej kwarcie, którą przegrały 9:18.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Zagłębie Sosnowiec

Z drugiej w sezonie wygranej cieszyła się zawodniczka Pszczółki, Emilia Kośla: – Dzisiaj wyglądało to na pewno lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Byłyśmy bardzo agresywne w obronie, co szybko przyniosło skutki. Musimy tak dalej grać. Agresywna obrona i szybki atak – z tego zdobywamy najwięcej punktów.

W podobnym tonie wypowiada się trener lubelskiego zespołu Krzysztof Szewczyk.: Obawialiśmy się tego meczu. Powiedzieliśmy sobie, że musimy wyjść agresywnie w obronie i w pierwszej połowie to dobrze funkcjonowało.

Najwięcej punktów dla lublinianek zdobyły: Fassina 15, Milazzo i O’Neil po 14 oraz Bertsch 13.

Teraz przed lubelskimi koszykarkami znacznie trudniejsze zadanie. W środę Pszczółki na wyjeździe zmierzą się z drużyną PolskiejStrefyInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.