„Potrzebowaliśmy zwycięstwa jak tlenu”. Pierwsza wygrana lubelskich Pszczółek [ZDJĘCIA]

pm pszczolki 251020 018 2020 10 25 204804 2020 10 25 210035

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły pierwsze w tym sezonie  zwycięstwo w rozgrywkach ekstraklasy. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały DGT AZS Politechnika Gdańska 83:73.

Pierwszą połowę lublinianki wygrały 49:38, chociaż w pewnym momencie przegrywały różnicą 5 punktami. W drugiej części lubelski zespół miał nawet 16 pkt przewagi.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – DGT AZS Politechnika Gdańska

Zadowolony ze zwycięstwa jest trener akademickiej drużyny Krzysztof Szewczyk: – Próbujemy złapać swój rytm grania, co – szczególnie po dwóch porażkach – nie jest łatwe. Dlatego tej wygranej potrzebowaliśmy jak tlenu. Teraz trzeba tylko poprawić tę grę „falami”, bo przez kilka minut jest bardzo dobrze, a później tracimy koncentrację i wynik nam ucieka.

Najwięcej punktów dla Pszczółki zdobyły: Bertsch 27, O’Neil 20 i Pavel 10.

Już w środę o 18:00 w zaległym meczu 2. kolejki lubelska drużyna na wyjeździe zmierzy się z Basketem 25 Bydgoszcz.