Lubelskie Pszczółki przegrały z Arką Gdynia

bq8v0492 2020 10 11 201953

Mistrz Polski zbyt silny dla koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W swoim pierwszym meczu nowego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet akademiczki przegrały z Arką Gdynia 56:83.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – VBW Arka Gdynia

O szczegółach z hali MOSiR-u Józef Kufel: – Lubelskie zawodniczki miały problem z celnością, nie potrafiły też zatrzymać ataków Gdynianek. Po 10 minutach Arka prowadziła różnicą 11 punktów, a po dwóch kwartach zdobyła już 17-punktową zaliczkę. Przerwa nie przyniosła zmiany w grze obu drużyn. Arka konsekwentnie budowała przewagę i jedyną niewiadomą pozostawał ostateczny rozmiar porażki gospodyń. Pszczółka przegrała 56:83. Gdynianki potwierdziły, że są murowanym kandydatem do złota, z kolei przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Szewczyka na pewno jeszcze trochę pracy, by nadrobić stracony ze względu na kwarantannę tydzień okresu przygotowawczego.

– Od początku spotkania zawodziła skuteczność – mówi rozgrywająca lubelskiej drużyny Zuzanna Sklepowicz:

– Plan na mecz nie do końca wypalił – przyznaje trener akademiczek Krzysztof Szewczyk:

Najwięcej punktów dla lubelskiej drużyny – 19 – zdobyła Martina Fassina.

W kolejnym meczu ekstraklasy Pszczółka w sobotę (17.10) na wyjeździe zmierzy się z Polską Strefą Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.