W Polsce jest ponad 10 tysięcy parafii. Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego liczba udzielanych sakramentów utrzymuje się na stałym poziomie. W ubiegłym roku sakramentu chrztu i bierzmowania udzielono blisko 380 tysięcy razy, a pierwszej komunii świętej 400 tysięcy.
CZYTAJ: Ile osób uczestniczyło w mszach świętych w 2019 roku? Kościół podaje statystyki
Wojewoda lubelski Lech Sprawka podczas czwartkowej konferencji prasowej stwierdził, że w najbliższym czasie liczba zakażeń koronawirusem może utrzymać się na podobnym poziomie, ale wzrosty też nie są wykluczone.
CZYTAJ: Wojewoda: Szpital tymczasowy w Lublinie zostanie uruchomiony 19 grudnia [FILM]
Ulica Marka Grechuty pojawiła się na osiedlu Powiatowa w Zamościu w 75. rocznicę urodzin artysty. 26 października Rada Miasta Zamość przyjęła uchwałę o zmianie nazwy ulicy i nadanie jej nowego patrona. W ten sposób Marek Grechuta zastąpił majora Włodzimierza Pawłowicza Milejewa. Wybitny poeta i kompozytor – choć przez większość życia związany z Krakowem – urodził się w Zamościu. Tu uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum.
CZYTAJ: Ulica Marka Grechuty w Zamościu. Symboliczny powrót artysty do rodzinnego miasta
Lublin upamiętnił dziś (10.12) generała dywizji Mieczysława Smorawińskiego. Pod siedzibą Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie odsłonięto tablicę pamiątkową. Generał Smorawiński stał się także patronem sztabu. Od października 1934 do września 1939 generał Smorawiński był dowódcą Okręgu Korpusu nr II w Lublinie. W przeddzień wybuchu wojny organizował 39 Rezerwową Dywizję Piechoty i bazy zaopatrzeniowe dla 3 Dywizji Piechoty Legionów.
CZYTAJ: „To ogromny honor”. Gen. Smorawiński patronem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie [ZDJĘCIA]
Lubelscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów na Podkarpaciu. Przez jej działalność Skarb Państwa stracił ponad 7 milionów złotych. To jedna z większych nielegalnych fabryk papierosów zlikwidowanych przez służby w 2020 roku.
CZYTAJ: Ogromna nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. Sukces lubelskich funkcjonariuszy na Podkarpaciu
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie pomagają dzieciom z Kamerunu. Zorganizowali dla nich zbiórkę… klapków.
CZYTAJ: Pomoc dla dzieci z Kamerunu. Lubelska podstawówka zbiera klapki
Breakdance pojawi się w programie igrzysk olimpijskich w 2024 roku w Paryżu. Poinformował o tym Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
CZYTAJ: Medal za breakdance. Nowa dyscyplina na igrzyskach olimpijskich
Aktualności Radia Lublin po godzinie 17.00 poprowadziła Magda Grydniewska.
Fot. pixabay.com